Wolontariat

I. CEL
Drodzy Wolontariusze!
Potrzebujemy Waszej pomocy aby dobrze i bezpiecznie zorganizować imprezę sportową „VI Podkowiańska Dycha”. To stosunkowo duża impreza w naszym regionie. Organizatorem jest Stowarzyszenie Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe. Za organizację odpowiada cały zespół ale z częścią z nas będziecie mieli częstszy kontakt w czasie swojej pracy. Są to:

Dietmar Mazanek odpowiada za Trasę i bezpieczeństwo na trasie biegu.
Rafał Galiński odpowiada za Miasteczko Biegowe, jego organizację, opiekuje się naszymi partnerami w miasteczku.
Krzysztof Bukowski/Monika Bełdowska odpowiadają za Biuro Zawodów
Jacek Bełdowski jest koordynatorem wszystkich działań.

Wszyscy z nas są również wolontariuszami. Organizujemy imprezę w naszym wolnym czasie. Robimy bo chcemy zrobić coś dla naszego miasta, ale mamy też z tego frajdę – cieszy nas, że jesteśmy w stanie zorganizować profesjonalnie zawody biegowe. To, że coś robimy za darmo, nie zwalnia nas z profesjonalizmu.

Zasady pracy wolontariuszy przy Podkowiańskiej Dysze.

II. ŚRODOWISKO PRACY 

1. Miejsce, rodzaj i czas pracy.
Wolontariusze pracują w następujących miejscach przed i w czasie imprezy
– w Biurze zawodów (zapakowanie pakietów startowych, organizacja biura, obsługa zawodników w trakcie rejestracji do biegów, obsługa depozytu, punkt informacyjny). Wolontariusze w Biurze zawodów powinni być dostępni w sobotę 26 maja w godzinach popołudniowych oraz w dniu zawodów w niedzielę 27 maja w godzinach 7.30-10.30. Po zamknięciu biura zawodów będą pomagać na trasie oraz w miasteczku. (do godziny 15.00/16.00)
na Trasie Biegów (obstawienie trasy biegów, kierowanie ruchem biegnących na zakrętach i zmianach trasy, rozdawanie wody na punkcie wodnym, informowanie kierowców o możliwościach objazdów -we współpracy z Policją i strażą miejską). Wolontariusze na trasie powinni być dostępni w niedzielę 27 maja od ok 7.00 do 15.00
– w Miasteczku Biegowe (pomoc w organizacji miasteczka, rozstawianiu namiotów,  rozdawanie wody, medali, sprzątaniu po imprezie. etc). Wolontariusze w miasteczku powinni być dostępni w tych samych godzinach co wolontariusze na trasie.

2. Co zapewnia organizator:

  • koszulki wolontariuszy
  • dla pracujących na trasie zwłaszcza w mieście wypożyczamy odblaskowe kamizelki.
  • ubezpieczenie NW
  • posiłek w miasteczku biegowym
  • zaświadczenia o przepracowaniu określonej liczby godzin jako wolontariusz Podkowiańskiej Dychy
  • pamiątkowe dyplomy

III. RELACJE I ZASADY 

Oczekujemy od Was odpowiedzialności, która wyraża się między innymi w:
– wywiązywaniu się z powierzonych zadań
– odpowiedzialności za powierzone mienie i sprzęt
– radzenia sobie samemu w drobnych przeciwnościach (rozwiązywania problemów na miarę swoich możliwości)
– punktualności w przychodzeniu na spotkania i na punkt zbiórki w sobotę i w dniu zawodów.

Komunikować się będziecie głównie z reprezentantem organizatora na danym odcinku pracy. Kontakty powyżej.

Jacek Bełdowski

Apel do osób, które chcą zostać wolontariuszem przy Podkowiańskiej Dysze:

Chcesz poznać innych ludzi?
Lubisz sport, kulturę, działania społeczne i jesteś gotowy na przeżycie przygody?Szukamy wolontariuszy, ludzi gotowych nieść bezinteresowną pomoc innym.

Bez Was żadna impreza  nie odbędzie się. To Wy dbacie o perfekcyjne przygotowanie biegu, o organizację imprezy długo przed jej startem. Do sprawnego przeprowadzenia biegu potrzebny jest duży, 100 osobowy zespół wolontariuszy. Jeżeli jesteś uczniem gimnazjum lub liceum, studentem, emerytem lub po prostu masz ochotę trafić w samo centrum wydarzeń i uczestniczyć w  organizacji to pisz na adres bieg@ptb-podkowa.pl lub svolvar@gmail.com lub zgłoś się do koordynatorów wolontariatu w podkowiańskich szkołach.

wolontariusze

Podziel się